Meniu
 Pradžia
 Akcijos
 Renginių kalendorius
 Renginiai
 Skelbimai
 Partnerių skelbimai
 Paslaugos
 Jogos kryptys
 Instruktoriai
 Tvarkaraščiai
 Kainos
 Foto Galerija
 Masažai
 e-parduotuvė
 e-laikraštis YOGA
 Apie mus rašo
 Skaitiniai
 Video
 Kaip mus rasti
 Mūsų draugai
 Kontaktai

Apsilankymų
3582162 Apsilankymų

Informaciniai rėmėjai
 

 2020 03 28
  Spausdinti  Siųsti E-paštu 

2008-04-26

Jogos propaguotoją budina ne saulė, o žadintuvas

Neseniai iš Indijos su L.Karaliumi-Ezopu grįžęs V.Zabulėnas nesusiviliojo atsiskyrėlio gyvenimu

Daugiau nei 20 metų atidavęs Rytų kovos menams ir gimnastikai, filosofijos magistras Vytis Zabulėnas galiausiai nusprendė susikoncentruoti ties jogos idėjomis. Dviejų jogos studijų vadovą gali pamatyti ir darantį jogos asanas, ir vedantį sveikos gyvensenos seminarus, ir su draugais besilinksminantį techno muzikos renginiuose.

Paklaustas, kodėl joga Lietuvoje tapo tokia populiari, V.Zabulėnas paaiškina paprastai: ji moko žmogų būti laimingesnį.

Galvą skutasi plikai

Į Kauno jogos studijos patalpas įžengęs ir batus nusiavęs V.Zabulėnas su visais bendrauja betarpiškai ir šiltai. „Viskas paprasta. Mes tiesiog esame viena didelė šeima“, – paaiškina iš budistinės „šukuosenos“ atpažįstamas Vytis. Skustis plikai galvą pašnekovas teigia pradėjęs dar studentavimo laikais. „Tai darau ne tik dėl higienos sumetimų. Skusdamasis galvos plaukus aš išsižadu iliuzijų, kaip ir budistų vienuoliai“, – sako Vytis.

Neseniai jis grįžo iš mėnesį trukusios kelionės po Indiją. Parsivežė amuletą, 200 muzikos ir vaizdo įrašų bei penkis tūkstančius nuotraukų.

Į turistinę kelionę V.Zabulėnas išsirengė Lino Karaliaus-Ezopo kvietimu – išvykoje rytais ir vakarais keliautojams Vytis vedė jogos užsiėmimus. Su L.Karaliumi Vytis susipažino įkūręs Lietuvos jogos asociaciją ir pradėjęs organizuoti sveikos gyvensenos renginius. Ezopas tuomet Vilniuje buvo įkūręs jogos studiją.

„Kelionės padeda puikiai perinstaliuoti smegenis“, – baksnodamas į pliką galvą sako jogos studijų vadovas.

Dvasingumas turi kainą

„Chaosas, šiukšlės, netvarka, gatvėse gyvenantys žmonės ir gyvuliai, už grotų įkalintos dievybių skulptūros“, – vardijo V.Zabulėnas kelionės po Indiją įspūdžius. – Dar kas į akis Indijoje krenta – tai aukų dėžutės. Bet koks prekeivio, patarnautojo ar jogos mokytojo linktelėjimas yra įkainotas.“

V.Zabulėnas suprato: paprasti Indijos žmonės gimė ir mirs tame pačiame šiukšlyne, kur gatvėmis vaikšto raišos karvės ir pilna šunų. „Daugelis indų tiesiog parazituoja, – kalbėjo jis. – Jie negalėtų išgyventi, jei ne turistai. Iki mūsų viešbučio atšliaužusiam elgetai davėme gero maisto. Jis jį atstūmė ir vėl reikalavo pinigų.

„Prie Gango mes sutikome jogą, kuris penkerius metus praleido medituodamas uoloje, – pasakojo V.Zabulėnas. – Dabar jis išlindęs iš to urvo ir savo vietoje pasodinęs kitą jogą. Meistrui – per 70 metų, tačiau jis rodo neįtikimus pratimus. Žinoma, turi sumokėti už jogo parodytas asanas.“

„Kitas jogas atsiskyrėlis, kurį matėme, miega ant dembliu užklotų plytų, – prisiminė V.Zabulėnas. – Klausimas, ar jį galima vadinti jogu atsiskyrėliu, jei jis gyvena už 50 metrų nuo turistų kempingo. Iš jų jis gauna valgyti, už parodytas sudėtingas asanas – pinigų. Tikrų atsiskyrėlių nematėm, nes tokius turbūt ir sunku būtų aptikti.“

Į šventuolius nepretenduoja

– Kaip apibūdintum jogos studiją tam, kuris niekada nėra matęs panašios patalpos?

– Mano studija įrengta pagal dzeno principą – mažiau yra daugiau. Tai reiškia, kad čia yra vizualiai neužteršta erdvė, tik būtiniausi baldai, daiktai ir priemonės užsiėmimams. Čia nėra nieko nereikalingo.

– Tau pavyko suburti žmones, skleidžiančius jogos idėjas. O kaip tau asmeniškai sekasi?

– Esu viengungis, laisvas jaunas vyras... Tačiau ir ne senbernis. Gyvenu gerai, ramiai.

– Ir?

– Nori sužinoti, negi man vienam taip jau gerai? Aš turiu šeimą – gyvenu su močiute, mama. Iš tiesų tai aš labai noriu turėti vaikų. O vaikus gimdo moterys. Taigi noriu surasti antrąją savo pusę. Kol kas jos neradau. Nežinau kodėl, gal dėl to, kad specialiai to nedarau. Meilė turi ateiti savaime. Juk negali pasakyti: va, dabar noriu įsimylėti – ir taip ims, ir atsitiks. Indijoje supratau, kad Lietuvoje aš jau visai neturėjau asmeninio gyvenimo. Dabar kaip tik ir stengiuosi ištaisyti šią klaidą. Man priimtina Senekos mintis, kad mūsų gyvenimas nėra toks trumpas, kaip atrodo, mes tik paprasčiausiai jo netausojame.

– Kokia yra tavo, kaip praktikuojančio jogą žmogaus, dienotvarkė?

– Sklando daug mitų apie jogus. Kalbama, kad jogas turi keltis su saule, daryti asanas, kvėpavimo pratimus, „teisingai“ maitintis, nerūkyti, negerti. Aš nesu atsiskyrėlis ar šventuolis. Savęs nelaikau mokytoju. Keltis su saule Lietuvoje nėra paprasta, nes štai vasarą ji kyla anksti, o žiemą pateka ir apie 9 valandą. Aš keliuosi ne su saule, o su žadintuvu. Esu normalus, paprastas, o ne kažkuo ypatingas žmogus. Vegetaru buvau septynerius metus, o dabar valgau sveiką maistą, kuris turi daug gyvybinės energijos. Nerūkau, esu abstinentas.

– Ką suteikia joga?

– Joga – tai metodo, kaip tapti laimingesniam, technologija. Užsiimdamas tradicinėmis sporto rūšimis žmogus dažniausiai išbalansuoja savo sveikatą. Tik plaukimas yra nekenksmingas, plaukiant – mažiausia traumų tikimybė. Pas mus į studiją ateina ir boksininkų, ir karatistų, ir gimnastų. Lankosi ir verslininkai, ir pensininkai, ir studentai, ir vaikai. Joga – tai galimybė žmogui sustoti chaotiškame gyvenime.

„Joga suteikia pusiausvyrą“, – užtikrintai taria Vytis.

http://kauno.diena.lt/dienrastis/priedai/sokoladas/jogos-propaguotoja-budina-ne-saule-o-zadintuvas-57208


Lankomiausia
Kaip mus rasti
Giedrius Rėbžda
Apie Kauno jogos studiją
Vytis Zabulėnas
Jogos mankšta nėščiosioms
Ignas Zakarauskas
Renginių kalendorius
Sveikatingumo centras Linija (Kaunas)
Siūlomų rengti seminarų temos
Sportinė joga

 
>
2008 (c) VšĮ KJS, Seinų g. 5, LT-44146 Kaunas. Įm. k. 135886685. Tel. (8 37) 222278. El.p. info@kjs.lt. Skype: Skype Me™!skype_yoga