Meniu
 Pradžia
 Akcijos
 Renginių kalendorius
 Renginiai
 Skelbimai
 Partnerių skelbimai
 Paslaugos
 Jogos kryptys
 Instruktoriai
 Tvarkaraščiai
 Kainos
 Foto Galerija
 Masažai
 e-parduotuvė
 e-laikraštis YOGA
 Apie mus rašo
 Skaitiniai
 Video
 Kaip mus rasti
 Mūsų draugai
 Kontaktai

Apsilankymų
3582198 Apsilankymų

Informaciniai rėmėjai
 

 2020 03 28
Sumaištį šalyje jogas siūlo įveikti stovint ant galvos (   Spausdinti  Siųsti E-paštu 

Kauno jogos studijos vadovas V.Zabulėnas pasiūlė vesti nemokamas jogos treniruotes miestiečiams.
Artūras JANČYS, Laimutis GENYS
LS korespondentai
2009-09-12

A.Kubiliaus Vyriausybės nariams nepakenktų pastovėti ant galvos, tada būtų mažiau chaoso valstybėje. Taip mano Kauno jogos studijos vadovas V.Zabulėnas, kviečiantis į nemokamas pratybas parkuose.
Nors Andrius Kubilius kalba apie krizės dugną ir netrukus gerėsiantį gyvenimą, vilties netekę kauniečiai mieliau klausosi būrėjų, raganų ir ekstrasensų patarimų nei Vyriausybės vadovo kalbų.
Kiti žmonės beldžiasi pas psichologus ir psichiatrus, atspirties ieško dvasiniuose ieškojimuose, dalijasi savo patirtimi su kitais.

Joga padeda įveikti sumaištį

Lietuvos jogos asociacijos prezidentas, Kauno jogos studijos vadovas Vytis Zabulėnas ragina žmones nesiblaškyti, o ieškoti atsakymų į iškilusius klausimus savyje.
Krizę jis vertina kaip puikią galimybę sustiprinti vidines galias.
Šią savaitę V.Zabulėnas susitiko su Kauno meru Andriumi Kupčinsku ir pasiūlė rengti miestiečiams nemokamas jogos pratybas.
Gali taip atsitikti, kad jau ateinantį pavasarį Ąžuolyno ir Santakos parkų pievelėse jogos pratimus atliks šimtai kauniečių.
„Šią vasarą, susitarę su Neringos savivaldybe, jogos mankštas rengėme Nidos paplūdimyje. Jos sutraukdavo gausybę poilsiautojų.
Pagalvojome, o kodėl to nepadarius Kaune? Meras, kaip supratome, šiai idėjai pritarė", - sakė V.Zabulėnas.
Šaltuoju laiku jis kviestų kauniečius šeštadieniais nemokamai užsiimti joga uždarose patalpose. Pavasarį ir vasarą pratybos galėtų persikelti į viešas erdves.
Prieš keletą metų Vilniaus parkuose vyko tradicinės kinų gimnastikos ušu pratybos. Tačiau tai nepatiko kai kuriems politikams ir Katalikų bažnyčios vadovams, todėl „mums svetimos" gimnastikos pratybos buvo nutrauktos.
V.Zabulėnas paaiškino, kad kauniečiams joga bus pristatoma kaip sveikatinimo būdas. „Joga dėstoma Kauno medicinos universitete ir Medicinos kolegijoje, todėl nepasitenkinimo neturėtų kilti", - vylėsi jogos specialistas.

Ragina skirti laiko sau

V.Zabulėnas pastebėjo, kad dabar žmonės turi daugiau laisvo laiko, todėl jį reikėtų skirti sau.Dalį jogos studijos naujokų sudaro asmenys, kuriems nuo įtampos „važiuoja stogas", todėl pratybose jie tikisi nusiraminti.
„Blogai, kad lietuviai per krizę užsidaro savo kiaute. Amerikiečiai krizę išnaudoja savišvietai, studijoms. Krizei pasibaigus, jie išlaiko gerą sveikatą ir geba imtis naujų darbų", - sakė V.Zabulėnas.
Paklaustas apie Lietuvą apėmusio politinio chaoso priežastis, Kauno jogos studijos vadovas pažymėjo, kad politikai atsakingi už daugelio žmonių likimą, todėl savo vidinei harmonijai jie turėtų skirti itin daug dėmesio.
„Jei reikia, mes jogos pratybas galėtume rengti ir Seimo, ir Vyriausybės nariams", - siūlė savo paslaugas V.Zabulėnas.
Ar būtina A.Kubiliui ir jo ministrams atsistoti ant galvos?
„Nepakenktų. Bet tai sudėtinga asana. Be to, norint stovėti ant galvos, pirmiausia ją reikia turėti", - juokavo jogos instruktorius.

Į būrimo salonus plūsta vyrai

Tačiau dauguma lietuvių kol kas nelinkę grūdintis pratybose arba užsiimti savišvieta. Jiems kur kas lengviau nueiti pas būrėją ar ekstrasensą. Būrimo salonams krizė yra pagyvėjimo metas.
„Anksčiau vyravo asmeninių santykių problemos, dabar klientai dažniausiai klausia apie darbo perspektyvas", - pasakojo Kauno būrimo salono „Pas Liudmilą" savininkė Liudmila.
Ypač padaugėjo žmonių, norinčių sužinoti nekilnojamojo turto rinkos prognozes.
Sunkmečiu pas būrėjas dažniau pradėjo lankytis vyrai. „Vyrų ateina dvigubai daugiau nei anksčiau. Jie dažniausiai domisi, koks likimas laukia jų verslo", - sakė būrėja.
Salono „Mažasis Septilis" astrologė Zita taip pat nesiskundžia klientų trūkumu. Į ją taip pat kreipiasi daug verslininkų.
Astrologė sakė, esą Lietuvos reikalai pradės gerėti 2010-ųjų pabaigoje. „Vėliau įvyks planetų sandūra, kuri kiekvieną valstybę gali paveikti skirtingai", - pranašavo astrologė.

Ateitį spėja sėklomis

Kaišiadoryse gyvenantis ekstrasensas Bronislovas Skarelis pasakoja, kad beveik kas antras interesantas klausinėja, kada baigsis krizė, ar nekils karas su Rusija ir netgi - ar Seimo pirmininkas neišsiskirs su Inga Valinskiene, jei šį ištrenks iš posto.
„O taip gali būti, nes tos moters, I.Valinskienės, materializmą spinduliuojanti auros dalis, žemoji karmos struktūra labai stipri. Tokioms moterims mažiausiai reikia vyrų, kurių karjera kliba, kurie praranda autoritetą tarnyboje, visuomenėje", - aiškino B.Skarelis.
Jis save vadina semenologu - ateitį spėja burdamas sėklomis. Jo išrastos paragenetikos esmė: sėklose genetiškai užkoduota informacija apie žmonijos, žemės ir visatos praeitį ir ateitį.
Semenologas tvirtina iš agurkų sėklų konfigūracijos išskaitęs, kad po Naujųjų metų kris A.Kubiliaus Vyriausybė. Bet tai nereiškia krizės pabaigos - saulėgrąžų sėklos B.Skareliui pareiškė, jog ankstesnė gerovė į Lietuvą grįš ne anksčiau kaip 2014 metais.

Studijuoja astrologiją

„Žmonės jau ima ieškoti atsakymų savyje, nes išorėje jų neranda", - pastebėjo ezoterinio centro AUM savininkė Asta Kaziukevičienė.
Ezoterikos centre pardavinėjama dvasinė literatūra, teikiamos astrologo paslaugos, vyksta įvairūs renginiai.
„Vieni centro lankytojai lanko astrologijos kursus todėl, kad jiems tai įdomu, tačiau yra ir tokių, kurie norėtų iš šių dalykų pelnyti sau duoną", - sakė A.Kaziukevičienė.
AUM centro savininkė pripažino, kad perkamiausia preke sunkmečiu tapo Taro kortos, kuriomis žmonės bando išburti ateitį.

Egregoro pinklėse

Bioenergetikas Jonas Algimantas Dainauskas sulaukia vis daugiau jaunų žmonių, kurie skundžiasi „juoda" depresija, iš po kojų slystančia žeme.
Mokslininkas tokį reiškinį vadina energetinio informacinio lauko pažeidimu. J.A.Dainauskas mano, kad krizė nėra tiesioginė tokio lauko ligų priežastis, tačiau jas paskatina.
Sunkmetis paskleidė tirštą egregoro debesį. Pagal J.A.Dainausko teoriją, egregoras - tai irgi informacinis laukas, tik labai blogas.
Jis maitinasi mūsų pavydu, pykčiu, žodžiu, bloga energija. O jos sklinda vis daugiau - bioenergetikas sakė, kad jo klientai vis dažniau skundžiasi praradę dvasinę pusiausvyrą.
Nori vaikščioti apgaubtas sveiko lauko - nesiskolink, neskolink, nesipyk, nesinervink. Deja, tikrovėje tai retai pavyksta.
J.A.Dainauskas dėl pažeisto lauko kenčiantiems žmonėms gali padėti paprastai. Su žvake vienoje rankoje ir kvarco kristalais kitoje bioenergetikas teigia užlopantis energetinio audeklo skyles.

Arti žvaigždės - toli Dievas

O štai Katalikų bažnyčios atstovams padidėjęs dėmesys burtams kelia nerimą.
Kauno Šv.Antano Paduviečio bažnyčios klebonas Vytenis Vaškelis, žinomas ir egzorcistine veikla, perspėja apie pavojų susižavėti mėgėjiška ezoterika ir nuklysti į nelabojo ganomas lankas.
„Žmonės traukia pas burtininkus iš nevilties ar vedami smalsumo, o paskui įtraukiami į pinkles, praranda asmenybės savastį, tampa marionetėmis," - perspėjo dvasininkas.
V.Vaškelis pastebėjo, kad krizės laikais žmonės aktyviau ieško Dievo, atnaujina prarastą ar apleistą ryšį su dvasinėmis vertybėmis.
Neseniai pagalbos į kleboną kreipėsi Anglijoje dirbęs vyras - jį pradėjo varginti polinkis į alkoholį, tada jis ėmė vaikščioti pas būrėjas, bet pasijuto dar blogiau ir jau nebeišmano, ką daryti. Kunigo manymu, tokiu atveju geriausiai padeda išpažintis ir malda.

Gali apnikti piktoji dvasia

Vytenis Vaškelis,
Kauno Šv.Antano Paduviečio bažnyčios klebonas
„Ne vienam žmogui, dvasinę krizę bandžiusiam išspręsti su burtininkų ir astrologų pagalba, baigėsi tragiškai. Per astrologinę praktiką į žmogų gali įsibrauti piktoji dvasia ir paskatinti blogio veikimą.
Atsispirti blogiui padeda maldos, bet kai nueinama per toli, jau reikia specialių maldų, egzortų. Labai veiksmingas egzortas yra išpažintis - jei žmogus nuoširdžiai išpažįsta pažeidęs įsakymą - neturėti kitų dievų, išskyrus mūsų Viešpatį, gali tikėtis Dievo malonės.
Kam reikalingi burtininkai tarpininkai? Ateikite į bažnyčią, kreipkitės tiesiai į Dievą ir tikrai jums padės."

Mistika drumsčia protą

Sandra Rudžianskienė, Šilainių poliklinikos Psichikos sveikatos centro vadovė
„Ekonominė krizė nėra pagrindinė priežastis, dėl kurios nestabilios psichikos, stresą patyrę žmonės atsiduoda burtininkų, astrologų malonei. Tuos sutrikusios psichikos žmones, kuriems būdingas mistinis mąstymas, krizė tik dar labiau provokuoja.
Pastaruoju metu psichikos ligonių padaugėjo maždaug trečdaliu. Psichologai, psichiatrai dirba pasiraitoję rankoves. Kai kuriems pacientams psichikos sutrikimą sukėlė būtent krizės reiškiniai: dėl prarasto turto, didelių skolų žmonės patiria psichogeninę traumą.
Tiems, kurių liga yra endogeninės kilmės, išoriniai veiksniai paaštrina susirgimą.
Pajutę „važiuojantį stogą", žmonės drąsiau kreipiasi ne į psichologą ar psichiatrą, o į ekstrasensą, burtininką.
Atseit, jei kreipsiuosi į psichiatrą, tarsi pažymėsiu save kaip nenormalų. O pasitikėti savamoksliais burtininkais, kurie neva gydo psichiką abejotinais ritualais, atrodo normalu. Nors, logiškai galvojant, turėtų būti atvirkščiai.
Ką daryti žmonėms, kurie dėl krizės praranda psichinę pusiausvyrą? Sunku rasti bendrą receptą, nes kiekvienas žmogus yra individualus. Bet kiekvienas stresų esame patyrę ir anksčiau. Todėl verta prisiminti, kaip juos įveikėme anuomet, ir dabar pabandyti panašią metodiką.
Vieniems yra gerai skaityti knygas, kitiems sportuoti, galima užsiimti jogos pratimais."

Image

Image

Šaltinis: "Laikinoji sostinė", 2009-09-12, Nr. 37

 


Lankomiausia
Kaip mus rasti
Giedrius Rėbžda
Apie Kauno jogos studiją
Vytis Zabulėnas
Jogos mankšta nėščiosioms
Ignas Zakarauskas
Renginių kalendorius
Sveikatingumo centras Linija (Kaunas)
Siūlomų rengti seminarų temos
Sportinė joga

 
>
2008 (c) VšĮ KJS, Seinų g. 5, LT-44146 Kaunas. Įm. k. 135886685. Tel. (8 37) 222278. El.p. info@kjs.lt. Skype: Skype Me™!skype_yoga