Meniu
 Pradžia
 Akcijos
 Renginių kalendorius
 Renginiai
 Skelbimai
 Partnerių skelbimai
 Paslaugos
 Jogos kryptys
 Instruktoriai
 Tvarkaraščiai
 Kainos
 Foto Galerija
 Masažai
 e-parduotuvė
 e-laikraštis YOGA
 Apie mus rašo
 Skaitiniai
 Video
 Kaip mus rasti
 Mūsų draugai
 Kontaktai

Apsilankymų
3583045 Apsilankymų

Informaciniai rėmėjai
 

 2020 03 29
  Spausdinti  Siųsti E-paštu 

Pirmasis jogos gimnastikos čempionatas

Indų vedose joga pirmą kartą paminėta prieš 2,5 tūkst. metų. Indijoje jogos čempionatai jau rengiami kelis tūkstančius metų. Gegužės mėnesį Kaune įvyko pirmasis Lietuvos jogos gimnastikos čempionatas, kurį šauniai organizavo Jogos federacija (Lietuva).

Pasak Jogos federacijos pirmininko, Kauno Jogos studijos vadovo Vyčio Zabulėno, ši seniai puoselėta idėja - tai savotiškas pasiruošimas neolimpinių sporto šakų žaidynėms, kurios 2012 m. vyks Lietuvoje, Šiauliuose.

„Čempionato tikslas - populiarinti jogą, ją pristatyti kaip sveiką sportą, kaip kūno ir dvasios lavinimo priemonę. Norėjome sugriauti visuomenėje susiformavusį stereotipą ir parodyti, kad joga nėra nei religija, nei sekta ar mistika", - sakė Vytis. „Joga - tai aktyvus sveikas judėjimas, gyvenimo būdas, nedarantis žalos nei fizinei, nei dvasinei, nei emocinei sveikatai", - teigė renginio organizatorė, Kauno jogos studijos instruktorė Adidas jogos ambasadorė Lietuvoje Nomeda Giraitienė.

Čempionate dalyvavo 29 žmonės (iš jų 3 vyrai), turintys skirtingą patyrimą, tačiau ilgiau ar trumpiau (nuo 1,5 iki 13 metų) užsiimantys joga ir norintys išbandyti save šiame konkurse. Privalomojoje ir parodomojoje programoje dalyvavo mėgėjai (vaikai, senjorai, moterys iki 50 metų, suaugę vyrai) ir profesionalai. Vytis Zabulėnas, KMU ir Kauno kolegijos dėstytoja 2 klinikinės ligoninės kineziterapeutė Brigita Zachovajevienė, Nomeda Giraitienė ir kiti teisėjai įvertino dalyvių fizinius sugebėjimus, jogos gimnastikos pažangą. Privalomąją programą sudarė penkios asanos, kurios, atsižvelgiant į amžių, buvo fiksuojamos nuo 15 iki 30 sekundžių. Komisija vertino dalyvių kūno ir sąmonės valdymo bei kvėpavimo technikas. Tuo tarpu parodomojoje programoje kiekvienas dalyvis galėjo laisvai pasirinkti asanas. Buvo vertinama jų sudėtingumo lygis, programos išradingumas, jogos dvasios perteikimas, kompozicija, apranga, charizma.

Buvo įdomu stebėti, kai dalyviai ne tik demonstravo asanų atlikimo techniką, bet atskleidė ir savo individualybę, charakterį, artistiškumą. Jauniausios čempionato dalyvės - dešimtmetės Gabrielė Černiauskaitė ir Kotryna Tamulaitytė parodė jaunatvišką lankstumą ir vikrumą. Drąsus, sudėtingas ir išsiskiriantis buvo charizmatiškos asmenybės Elenos Greblyauskienės pasirodymas. Publiką itin sužavėjo vyriausioji čempionato dalyvė 65-rių metų kaunietė Laima Balnienė, buvusi gimnastė, joga užsiimanti šešerius metus. Sudėtingos asanos, o lankstumas - kaip dvidešimtmetės! Originaliu įvaizdžiu, vaidyba išsiskyrė Violetos Tamošiūnienės parodomoji programa. Žodžiu, gerų įspūdžių netrūko.

Salomėjos Nėries mokykloje gausiai susirinkę žiūrovai bei dalyviai pertraukų metu stebėjo indiškus šokius, Kendo karių pasirodymus (japonų kovas), naujos jogos kolekcijos pristatymą.

Tad kas gi nugalėjo? Vaikų grupėje - penkiolikmetė Lina Abramavičiūtė, mėgėjų moterų - 42 m. Jolita Tamulaitienė, mėgėjų vyrų - 17 m. Andrius Petkevičius, senjorų - 65 m. Laima Balnienė, profesionalų - 38 m. Inga Urbonavičienė.

„Malonu, kad joga plinta ir Lietuvoje. Nuostabu, kad joga - natūralus gydymo metodas, pagydantis sąnarių, stuburo negalavimus, atranda vis daugiau įvairaus amžiaus pasekėjų", - mintimis dalinosi natūraliosios medicinos doc. osteopatas Liudvikas Šalčius. - Juk ne veltui yra sakoma: žmogus jaunas tiek, kiek jaunas yra jo stuburas."

Veronika Pečkienė

"Sveikas žmogus" 2009 m. Nr. 6

 


Lankomiausia
Kaip mus rasti
Giedrius Rėbžda
Apie Kauno jogos studiją
Vytis Zabulėnas
Jogos mankšta nėščiosioms
Ignas Zakarauskas
Renginių kalendorius
Sveikatingumo centras Linija (Kaunas)
Siūlomų rengti seminarų temos
Sportinė joga

 
>
2008 (c) VšĮ KJS, Seinų g. 5, LT-44146 Kaunas. Įm. k. 135886685. Tel. (8 37) 222278. El.p. info@kjs.lt. Skype: Skype Me™!skype_yoga