Meniu
 Pradžia
 Akcijos
 Renginių kalendorius
 Renginiai
 Skelbimai
 Partnerių skelbimai
 Paslaugos
 Jogos kryptys
 Instruktoriai
 Tvarkaraščiai
 Kainos
 Foto Galerija
 Masažai
 e-parduotuvė
 e-laikraštis YOGA
 Apie mus rašo
 Skaitiniai
 Video
 Kaip mus rasti
 Mūsų draugai
 Kontaktai

Apsilankymų
3582187 Apsilankymų

Informaciniai rėmėjai
 

 2020 03 28
Klasikiniai indiški šokiai-bharatanatjam/šokio joga   Spausdinti  Siųsti E-paštu 

Klasikinis indiškas šokis - tai ne tik viena iš meno rūšių, bet ir priemonė, kaip gyventi disciplinuotai ir sveikai. Sakoma, kad šis šokis - tai ir meditacija, ne vien kūno kalba. Tai viena seniausių šokio formų pasaulyje. Klasikinis indiškas šokis - tai savotiškas baleto, pantomimos ir jogos derinys. Šokėja, pasitelkdama asanas (kūno pozas) ir mudras (rankų ir pirštų gestus), judesiais pasakoja istorijas. Klasikinis indiškas šokis labai panašus į jogą. Šis stilius dažnai vadinamas šokio joga arba joga šokyje. Kaip ir jogoje, šiame šokyje vyksta darbas fiziniame, psichologiniame ir dvasiniame lygiuose, tarp kurių reikalinga pusiausvyra, norint pasiekti aukščiausią lygį. Jogą su indišku klasikiniu šokiu taip pat sieja 64 jogos asanos.

Bharatanatjam - tai vienas populiariausių ir seniausių indiškų klasikinių šokių stilių, kuriam daugiau nei 2 tūkst. metų. Dar iki 19 a. pr. šis šokis buvęs šokamas tik šventyklose. Šiandien kviečiame pasimokyti šio senojo autentiško stiliaus Kauno Jogos studijoje.

Užsiėmimų metu bus mokoma pagrindinių klasikinio šokio elementų: jogos asanų, šokių žingsnelių - adavu (ritmingas kūno judėjimas kartu su rankų judesiais), mudrų (rankų gestai), abhinajos (veido išraiška), gati (sudėtingas pėdų judėjimas), mitologijos (Dievų ir pusdievių gyvenimo aprašymai).

Šokio joga - tai viena iš jogos krypčių. Šokio pozos ir sureguliuotas kvėpavimas padeda harmonizuoti fizinę ir psichinę žmogaus būklę. Užsiėmimų metu pagal klasikinę indišką muziką turėsite galimybę išmokti klasikinio indiško šokio, panaudojant asanas, mudras, veido išraišką. Kadangi šokio prasmė nukreipta į dieviškumą, šokėjas, atlikdamas šokį, išgyvena teigiamas emocijas, o kartu tai - fiziologinę padėtį gerinanti priemonė: taisyklingai atliekant judesius sustiprėja raumenys, pagerėja kaklo ir nugaros slankstelių padėtis, suintensyvėja kraujotaka, sustiprėja ir lėčiau dėvisi sąnariai.

Šokio pamokos Jums padės atsipalaiduoti, sustiprėti, išlaikyti vidinę ramybę, išmokys išreikšti savo emocijas, suteiks džiaugsmo. Klasikinio indiško šokio judesiai grakštūs, dinamiški ir tuo pat metu reikalaujantys jėgos, valios ir ištvermės. Tai moteriško ir vyriško prado sintezė. Tokie šokiai koreguoja laikyseną, lavina koordinaciją, lankstumą, sustiprina jus tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

Šokio jogos užsiėmimas skirtas tiek šokėjoms, tiek ir nešokantiems. Čia daugiau dėmesio skiriame savo kūno pajutimui ir sutvirtinimui. Atliekamos klasikinio indiško šokio pozicijos, kurios panašios į standartines jogos asanas. Viskas atliekama su ritmu (tala), kaip ir klasikiniame indiškame šokyje, tik čia svarbiausias ritmas, kurio klausotės tai kvėpavimas. Mokomės pajausti savo judesių amplitudės ribotumą ir begalybę. Užsiėmimo metu studijuojame mudras – rankų gestus, jų reikšmes, pritaikymą šokyje, gydyme, meditacijoje.

 

indiški šokiai

indiški šokiai

indiški šokiai


Lankomiausia
Kaip mus rasti
Giedrius Rėbžda
Apie Kauno jogos studiją
Vytis Zabulėnas
Jogos mankšta nėščiosioms
Ignas Zakarauskas
Renginių kalendorius
Sveikatingumo centras Linija (Kaunas)
Siūlomų rengti seminarų temos
Sportinė joga

 
>
2008 (c) VšĮ KJS, Seinų g. 5, LT-44146 Kaunas. Įm. k. 135886685. Tel. (8 37) 222278. El.p. info@kjs.lt. Skype: Skype Me™!skype_yoga